K olympiádě 2008 v Číně
 
 
Čína, navzdory ekonomickým reformám  a rychlému ekonomickému vzrůstu zůstává surovou tyranií. Ochránci lidských práv  nabádají,  že nesmíme zapomenout na mrtvé studenty na náměstí Tian-an-men, na vězněné a mučené disidenty, křesťany, členy Falun Gong, odebírání orgánů z živých lidí, Tibet... Čínská vláda se snaží, aby plná pravda  ven nepronikla. Ale jeden aspekt krutostí je našim pohledům otevřený i díky internetu.  Jsou to krutosti páchané na zvířatech, které nám dávají tušit míru krutostí páchaných  na lidských obětech (obr, foto). Víme,  že v Číně jsou psi a kočky konzumováni.  Ale zvířata nejsou jen zabita pro maso nebo kožešiny- organizace z Hong Kongu odhaduje, že jen  psů a koček je ročně zabito 10 000 000 – ale zvířata jsou pomalu mučena, uvařena za živa, ve víře že maso nabude chuťových i léčebných vlastností. Jeden z prvních  dokumentů už před několika lety natočil německým investigativní filmař Manfred Karreman - tajně nafilmoval (video ZDE) vlčáky stahované za živa z kůže v mrazivém skladišti v Harbinu. Byly natočeny kamiony, jak vezou psy a kočky na známý trh v Guangzhou (Kanton). Zvířata byla tři dny zaklíněná do sebe v klecích bez jídla a vody. Klece pak byly shozeny z kamiónů za úděsného nářku potlučených zvířat ….Na internetu vidíme trýznění medvědů, sevřených léta kvůli odkapávání žluči v rezavých klecích, ve špíně a nesnesitelných bolestech. V současnosti můžeme vidět na netu ty nejhorší myslitelné krutosti páchané na zvířatech v Číně, můžeme nahlédnout do čínských kožešinových farem…  (A přesto je kožešina z Číny stále prodávána  v Evropě - často s falešnými  štítky - na obrubách zimních bund…)
 
Zhlédnutí „odpuzujících“ záběrů skryté kamery z čínského trhu se zvířecími kůžemi přivedlo zpěváka sira Paula McCartneyho k rozhodnutí, že v Číně nebude nikdy vystupovat a bude bojkotovat olympijské hry v Pekingu. Organizace PETA na jednom z jihočínských tržišť natočila kruté zacházení se psy a kočkami, kteří jsou týráni a zabíjeni pro svou srst. Nahrávka ukazuje smějící se obchodníky, kteří házejí psy v drátěných klecích z nákladních aut na betonový chodník a kočky svíjející se v plátěných vacích padající do vroucí vody ve velkých kotlích. Zvířata pak stahují ještě zaživa speciální stroje z kůže. „Je to strašlivé barbarství,“ řekl stanici BBC Paul McCartney. „A oni se tím ještě baví. Ti lidé musí být nemocní"!
 
Čína ovšem není v  Asii výjimkou. Zacházení se zvířaty  v sousedící  Koreji (komunistické severní i  svobodné jižní) je prakticky obdobné. Vztah ke zvířatům a k lidem je v určité korelaci. Kde je normální a běžné se ke zvířatům chovat velmi krutě, tam zacházení s bezbranným člověkem není o moc lepší, zvláště nastanou-li k tomu vhodné podmínky. Souvislost existuje mezi býčími zápasy a ukrutnostmi a sadismem bojů ve Španělsku za občanské války.S tím, jak  lidé neznají povinnost ochrany slabých a bezmocných tvorů, souvisí i  necitlivost k utrpení lidí samých. Někdo kdo si zvykl pokládat život nějaké živé bytosti jako bezcenný je v nebezpečí přicházet s nápadem bezcenných lidských bytostí. A tak přesvědčení, že můžeme jakýmkoliv způsobem naložit s těmi, kteří jsou „odlišní" či „méněcenní", umožní a z velké části i omluví nejenom všechny ukrutnosti páchané každodenně na zvířatech, ale i ukrutnosti páchané na lidech. Který z těch zločinů je větší, můžeme je vůbec od sebe oddělit?

Peking, listopad

2006

další foto- Peking musí být čistý, 1, 2

 
Zvířecí olympiáda
V čínském městě Šanghaji v zábavní parku se konala čtyřikrát zvířecí olympiáda.  V roce 2006 se jí nedobrovolně zúčastnilo přes 300 zvířecích závodníků. Tygři, medvědi, opice, pudlíci, gepardi,  šimpanzi, zebry, lamy a slon jsou nuceni vykonávat různé stupidní triky při řvoucí populární hudbě. Mláďata medvědů jsou musí proti sobě boxovat před agresivními, křičícími diváky. Každý si může představit stres divokých zvířat, nemluvě o barbarských výcvikových metodách, odehrávajících se za zavřenými dveřmi.
Šanghajský park je jeden z mnoha zábavných parků v Číně,  které se předhánějí v nabídce bizarností a krutostí s cílem přilákat co nejvíce diváků. Na zvířecí olympiádu přijížděly naplněné autobusy z celé Číny.
 
Vše to slouží velkému byznysu, jedna fotka s divokým zvířetem vyjde návštěvníka na 1.5 - 2.5$ US. Zvířata jako gepardi, lvíčata, tygři, medvědi jsou často krutě spoutána, tlama pomocí drátu. Na fotografiích vidíme  tygra a lva připoutaného k desce provazy, někdy jsou zvířatům podány uklidňující prostředky. Mnohým zvířatům byly vytrhány drápy. Očitá svědkyně popisuje: Medvědi byli nuceni celý den stát na zadních a tleskat. Ubohý slepý medvěd s vytrhanými drápy byl opakovaně  bodán kovovou tyčí, když se nevhodně pohnul.
 
V Číně neexistuje  žádná legislativní ochrana domácích ani divokých zvířat proti podobnému zacházení.

 

 
Kruté divadlo v čínské zoo: Lidé, bavte se..
Perverzní krvavá zábava v čínské zoo. Aby přitáhla co nejvíc návštěvníků, dospělých i dětí, nabízí zoologická zahrada v městě Changchun cynickou atrakci – tygry a lvy pustí do klece, kde pobíhá malé bezbranné tele. A aby byla pro diváky podívaná dramatičtější, šelmy mají na tlamách gumové náhubky – telata tak musí rozsápat jen pomocí drápů…
 
Tele zmateně pobíhá po kleci. Má strašlivý strach. Tygr, rozzuřený tím, že má svázanou tlamu, se na něj vrhne a ostrými drápy mu způsobí smrtelná zranění. Přihlížející ryčí vzrušením. Teprve když z nebohé oběti visí krvavé cáry masa, sundají ošetřovatelé šelmě košík a predátor se může do svého »úlovku« zakousnout. Než ale poraněné zvíře umře, vytáhnou ho ošetřovatelé z klece, zpracují ho na jatkách a masem a vnitřnostmi krmí další zvířata.
 
Pro pobavení diváků: Krmení lvů živými mláďátky
Malí Číňánci  hladí roztomilá kůzlata ve výběhu. Laskají se s nimi, ale nakonec jako kati ukážou: „Tohle odsuzujeme k smrti!“ Zaměstnanci zahrady odsouzené kůzle vyvlečou z výběhu a ze zdi je hodí mezi více než čtyřicet hladových lvů. (FOTO ZDE) Show je cynicky nazvaná »krmení«. Možnost nakrmit lvy živou potravou nabízí Badaling Safari Parks, ležící jen hodinu jízdy od budoucího pekingského olympijského stadionu. Diváci krvavou show bedlivě sledují a ryčí nadšením. Po několika minutách krvavé představení končí – kůzle je rozdrásáno ostrými drápy a sežráno.

 Odkazy

 

Čína se připravuje na olympiádu

Z Šanghajské zvířecí olympiády

China Feeds Live Goats to Lions in Zoo - as Children Watch

Horrifying Animal Abuse (VIDEO)

Oblíbená čínská krvavá zábava pro celou rodinu 

Chongqing Safari Park

Dalian Zoo

Zigong People's Park Zoo

Olympics clean-up Chinese style: Inside Beijings shocking death camp for cats

Z čínského blogu

Animal Rescue Beijing

Číňané zachrańují kamión koček,139 fotek

Stránka čínských ochránců zvířat

Peking do olympiády zmasakruje až 200 tisíc koček  new
(čas.Týden)

 a jako BONUS dramatický text Pavla Trtílka:
PĚT SET MILIONŮ ČÍŇANŮ MÍŘÍ NA ZÁPAD HLEDAT SI NEVĚSTY- POSTAVY:
Socha Mao Ce-tunga v nadživotní velikosti, Třicet milionů zemřelých následkem 
Maova hladomoru, Chovatel psů a další

 

neplacená antireklama

Kožešinový ledvinový pás
Pohodlný ledvinový pás(pas) nastavitelný pomocí suchého zipu.
Materiál: kočka mour nebo rezavá, podšívka diftýn

 

cena: 690 Kč