Jsem barbar 
řekli, napsali, udělali...
(pokračování)
 

 

 
 

 Z rozhovoru s žokejem Váňou, milovníkem koní(ny) a jeho manželkou

Ještě se zeptám na jednu věc. Jíte koňský salám?

Oba (Váňa s manželkou): Ano.

To snad ale jen z koně, kterého neznáte…

Váňa: Kdysi měli kamarádi stádo chladnokrevných koní. Chovali je pro tahání v lese. Každý rok tam byl jezdecký den a vždy se nějaký starší kůň porazil s tím, že se při této příležitosti udělá salám. Když se ten salám dal vysušit a pak se krájel třeba na Silvestra…

Váňová: …tak to bylo úplně jedno, jestli jste toho koně znal nebo ne (smějí se oba).
Váňa: Ve Francii i Itálii se jí koňské maso běžně. Nevidím to jako kanibalismus. Já byl od dětství chovatel drobného zvířectva. Kozy, holuby, králíky, všechno. Když se dělala paštika z králíků, tak se jich muselo deset zabít. Vzal jsem je, dostali za uši a za minutu jsem měl jednoho staženého. Koně zabiju také, když je potřeba. Když je problém, tak ho přece nenechám trápit. 

Zdroj: www.denik.cz

 
     
 

z jiného rozhovoru

 
 

O přátelství mezi koňmi a lidmi jsou přece romány. O zhroucených jezdcích, co ztratí své koně, vojácích, kteří na hřbetě nějakého koně bojovali...

Váňa: O tom nic nevím. Ale vím, že třeba takový Monty Roberts (nejznámější koňský "zaříkávač" - muž, který naslouchá koním, pozn. red.) vzpomínal na jednoho koně, protože ten kůň sral do jednoho rohu, takže s ním nebylo tolik práce. To je mi pochopitelné, ale jinak ne.

Váňa: Když jste v roce 2013 vychválil Andreje Babiše, tak se pak na sociálních sítích objevila vtipná montáž majitele kosteleckých uzenin se štanglí salámu, na které bylo napsáno Tiumen. Jedl jste někdy koňský salám?

Váňa: Když jsme ještě ve Světlé Hoře pořádali dostihové dny, tak jsme vždycky porazili nějakého těžkého koně a já si koupil minimálně dvacet štanglí salámu. Dal jsem si ho do ledničky na výparník a kolem Vánoc, když jsem to začal krájet, tak to bylo tak skvělé, že kam se hrabal nějaký uherák. Nebo když jsem byl mladý klučina a vyhodili mě z Kladrub, tak jsme v Tlumačově vždycky porazili mladého koně a dělali si z něho bifteky. Konina je úžasné maso, to nejlepší. Zdroj: www.tyden.cz

Andrej Babiš sponzor dostihů a prodejce koňského masa
Andrej Babiš, který spolupracuje s žokejem Josefem Váňou (nominoval ho za své ANO do Senátu) dodává na český trh koňské maso. Konkrétně jeho společnost Animalco. Ta se totiž ve výčtu toho, jaké maso dokáže sehnat, chlubí také koňským masem.  Andrej Babiš se rád prezentuje jako milovník dostihů, koní a všeho okolo nich. Například závodiště, kde se již více než 120 let koná legendární Velká pardubická, nyní nese název Agrofert Park.

www.animalco.cz/co-nabizime/zvirata

 
     
     
 

Bočanová si koupila tři pravé kožichy. Zvířátka lituje, na umělotinu je prý už stará.

Herečka Mahulena Bočanová má svém šatníku  tři nové pravé kožichy. Peněženka tak musí být chudší minimálně o 200 tisíc korun. "Kožich mě zruinoval," řekla Super.cz se smíchem Mahulena.

"Když jsem měla platit DPH, tak jsem si jako správná ženská řekla: Mahu, kožichy nebo DPH? A tak jsem si koupila tři kožichy," prozradila herečka.

"Chudinky zvířátka, neměli bychom nosit pravé kožichy, vím, jsem hrozná. V mém věku už se musím ale něčím ozdobit, já si umělotinu nemůžu už dovolit, to jsem mohla ve dvaceti," vysvětluje.

zdroj: www.super.cz

 
     
     
 

Antivegetariánka Eva Josefíková s lištičkou nebo norečkem

"Příprava  (Cenách filmové kritiky) byla velice rychlá a zběsilá. Můj záměr nebyl, abych tady měla nejdražší šaty, ale chtěla jsem se hlavně cítit dobře," řekla nám. Ani nevěděla, z čeho je vlastně kožíšek, který model doplňoval. "Lištička, nebo noreček, nevím. Ale každopádně je to hezký kožíšek. A já jako antivegetarián a ani velký ochránce zvířat to nějak neřeším. Snad mne ten pravý ochránce zvířat cestou ven nepostříká nějakým sprejem," uzavřela Eva.

zdroj: www.super.cz
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se Anna Geislerová snaží a myslí to upřímně

 

 

Anna Geislerová se stala tváří nové kolekce Ivany Mentlové. Dominantou této návrhářky jsou pravé kožichy a jehnětina v různých úpravách, navrhla taky například model z kůže chráněné krajty mřížkové, kterým se chlubila misska Taťána Kuchařová-Gregor.  Zhruba v témže čase dala Geislerová vědět, že její myšlení je velmi blízké dalajlámově poselství a lásky a soucitu.

Kampaň, kterou se rozhodla nafotit, ale ukazuje podle mnohých něco jiného. Na problematiku poukázal módní návrhář Jiří Kalfar, který se do známé herečky pořádně opřel. A aby se o celé věci dozvědělo co nejvíce lidí, napsal rozhořčený příspěvek v angličtině.

Je zde jedna věc, kterou nemůžu vystát, a to je pokrytectví. Tímto statusem zřejmě naštvu hodně lidí, ale moje otázka zní - Jak Aňa Geislerová, česká módní ikona, může bezcitně stát za touto kampaní a sdílet ji s pýchou? Tohle je skutečná srst! Zvířata pro ni byla zavražděna,“ začíná post, který Kalfar umístil na svou zeď.

Pro někoho, kdo oceňuje Dalajlámu a jeho vidění světa, je to totální přetvářka a bezcitné chování. To, za čím si Dalajláma stojí, je neublížit jediné živé duši (člověku nebo čemukoli jinému),“poukazuje na fotku Geislerové za tibetskou vlajkou.

Móda by neměla být krutá. Ikony by si měly být dobře vědomy toho, jaké poselství chtějí šířit. Zajisté by to nemělo být povrchní,“zamýšlí se a poté nešetří slovy: „Nemohu vystát lidi, co nosí kožešinu, ale ještě více nemohu vystát, když někdo předstírá, že stojí za jednou věcí a poté pózuje pro druhou za pořádně tučnou částku (...) Móda nestojí za život! Za jakýkoliv život!

Status samozřejmě nezůstal bez odezvy, kromě několika uživatelů na něj odpověděla i sama Geislerová.

Nikdo není dokonalý, ani já ne. Snažím se být. To není pokrytectví. To je cesta... Jste vy dokonalý nepokrytec? Napíšete takhle každému člověku v kožichu, nebo kdo postuje svůj masitý zvířecí vizuálně krásný oběd, nebo jen těm, kde je to mediálně atraktivní?“ vrací kopanec herečka a argumentuje tím, že právě kampaní je velmi upřímná.


Já vím, že mám na sobě kožich. Právě proto, že nevytvářím žádný falešný obraz o sobě, k tomu ostatně sociální média slouží. Kolik jste dnes asi obeslal pokrytců, přemýšlím. Ale váš názor chápu. I to, že ho zveřejňujete. Buďte v míru. Jak jen je to možné,“dodala závěrem.
zdroj: Extra.cz

 

 

 

 
     
 

 Alexander Vondra utíká z úpadkových měst na nezkažený venkov
Za komunistů odbojný alternativec a velká mánička.  Bývalý ministr obrany a význačný člen myslitelského think tanku ODS A. Vondra řekl České televizi  (11/2016):

"Prahu, velkoměsta začínají ovládat prostě ty vegetariáni, nekuřáci, transvestiti, cyklisti, homosexuálové a já prostě potřebuji utýct na ten venkov, kde jsou ještě normální chlapi a ženský."

zdroj: www.respekt.cz

 
     
 

1.část