Jak nejlépe můžeme pomoci zvířatům (brožura)

 

 

Jak můžete pomoci: www.ochranazvirat.cz

 

 

Projekt pokračuje i  v roce 2007.

 

 

25.1.  Dárcovská SMS -způsob, jak přispět na ochranu zvířat
Tisková zpráva  

V loňském roce začal společný projekt Fóra dárců - organizace pro dárce, usilující o podporu filantropie v České republice a Asociací provozovatelů mobilních sítí s názvem Donors Message Service, zkráceně "DMS - Dárcovská SMS". Jde o jednoduchý způsob, jakým může každý držitel mobilního telefonu podpořit menší finanční částkou neziskovou organizaci podle svého výběru.

K projektu DMS se připojila i Nadace na ochranu zvířat se svým projektem "Žijeme tady společně", jehož cílem je přispět ke zlepšení vztahu člověk - zvíře - životní prostředí, a to přímou pomocí zvířatům v ohrožení (podporou útulků pro opuštěná zvířata a záchranných stanic pro volně žijící handicapované živočichy) a také vzdělávacími a osvětovými programy pro laickou i odbornou veřejnost.  

Podpořit dobrou věc už nemůže být snadnější. Stačí odeslat dárcovskou SMS s textem: 

DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87777. Cena SMS je 30,- Kč + DPH. Nadace na ochranu zvířat obdrží 27,- Kč.

Projekt potrvá do září 2005.

Více informací najdete na www.ochranazvirat.cz a www.darcovskasms.cz.
Antala Staška 30, 140 00 Praha 4
Tel. +420 222 135 460
Fax +420 222 135 461
e-mail: nadace@ochranazvirat.cz

 

 

 

Escape Matrix

 

  Petice za testy toxicity bez zvířat

Koncem loňského října zveřejnila Evropská komise návrh nové Směrnice o chemických látkách, podle níž by měly být opětovně přetestováno na 30 000 chemických sloučenin, již dávno - byť i přes 20 let - zavedených ve výrobcích (Údajně z důvodů zvýšené ochrany spotřebitelů.)

Toto otestování má být většinou provedeno na zvířatech, kterých by na tyto účely mělo být použito celkem asi 20 milionů (!).

 

 
Začlenění ochrany zvířat do budoucí Evropské ústavy

Prezident
Václav Klaus
Úřad vlády CR
Nábřeží Edvarda Beneše 4
CZ - 11801 Praha 1

Vzor 

Vážený pane prezidente

jako občan Evropské Unie prohlašuji, že je mým výslovným přáním, aby ochrana zvířat byla začleněna od Evropské ústavy, navržené německým ministrem zahranicních vecí Joschkou Fischerem a členem Evropského parlamentu Johannesem Voggenhuberem. Bohužel Konvent nepřijal tyto návrhy ve své předloze ústavy.

Masové týrání zvírat nelze ignorovat a nesmí se stát legalizovaným zvykem. Je to nepřijatelné pro týraná zvírata a povede to i k větší brutalite lidí. Součástí lidské důstojnosti je schopnost soucítení a ochrana slabších. Ochrana zvířat musí být začlenena do budoucí Ústavy EU a musí být uznána jako nedělitelná součást evropské demokratické kultury, nejen kvůli zvířatům, ale také kvůli nám, lidem.

Naléhavě vás prosím, abyste vzali mé přání v úvahu při dalších diskusích a rozhodnutích a abyste se vyjádřili pro začlenení ústavy pro zvířata, jako společný cíl, do Evropské ústavy.

S úctou